Cesta ke královskému platu - Dalibor Slivinský

Neohodnoceno
199 Kč
Momentálně nedostupné

Publikace je určena všem lidem v produktivním věku, kteří chtějí najít lepší práci a nebo dosáhnout lepšího ohodnocení ve stávajícím zaměstnání. Kniha nabízí jednoduchý návod, jak se strukturovaně podívat na sebe sama jakožto na „jednotku na trhu práce“ a uvědomit si svoje klady, zápory, silné a slabé stránky a především ve finále šance na získání lepší práci / vyšší mzdu.

Inovátorským postupem je především to, že se jedná o přirovnání člověka na trhu práce k výrobku se všemi atributy rozhodování kupujícího, analogicky tedy zaměstnavatele, co koupí a kolik je za to ochoten zaplatit. Kapitoly jsou doplněny o příběhy z reálné praxe, dokumentující popsaný atribut rozhodovacího procesu při nákupu zboží a služeb. Publikace též „polidšťuje“ zaměstnavatele v očích zaměstnanců, a to velmi neagitačním způsobem, čistě apelem na selský rozum a vysvětlením principů fungování firem a úřadů. Tím, že je při čtení textu zaměstnanec mnohdy „posazen“ do role svého šéfa či majitele firmy, dovede lépe pochopit důvody jeho jednání a hlavně motivace kroků směrem ke svým podřízeným. Kniha tak směřuje k přemostění zákopů, které se v poslední době vykopávají prostřednictvím knih psaných proti majitelům firem a jejich „pohunkům“ ve vysokých funkcích, kteří jsou častování nevybíravými výrazy.

Publikace strhává roušku vysmívaného a „nemravného“ z věcí jako jsou materiální statky a peníze samotné. Snaží se tyto „přízemní“ hodnoty zbavit nálepky intelektuální nedůstojnosti a toho, o čem není dobré ve společnosti hovořit v pozitivních souvislostech či dokonce jako o svých přáních a cílech. Hlavním smyslem knihy je přimět zaměstnance, aby si uvědomili, že pouze za kvalitní práci může požadovat kvalitní odměnu a že i za tu je třeba bojovat, sama nepřijde. Tento banální postulát je v návalu slibů, které se na běžného člověka valí z mnoha ústředí politických stran, přehlížen a nebo dokonce zesměšňován.

Text se striktně vyhýbá cizím slovům, naopak se snaží velmi „přízemním“ způsobem a apelem na zdravý rozum zbavit čtenáře strachu z nepochopení sofistikovaných frází. Cílem je také tímto způsobem nechat čtenáře uvědomit si plytkost prezentací, kdy forma nahrazuje obsah, což je důležité vědět i při „prodeji sebe sama“ na trhu práce.Počet stran: 138

Autor: Dalibor Slivinský

Rok vydání: 2007

Nakladatelství: Alfa Nakladatelství

EAN: 9788086851723

ISBN: 978-8086851-72-3

Kód Kód: 14397
Kategorie: knihy
Položka byla vyprodána…