Co je to management: Jaká je jeho úloha a proč je věcí každého z

Neohodnoceno
Co je to managem 4ea9220ba8b39
312 Kč –30 %

Kniha někdejších editorek časopisu Harvard Business Revue Joan Magretta a Nan Stone Co je to management s podtitulem Jaká je jeho úloha a proč je věcí každého z nás není jen další z „knih o managementu“.

312 Kč –30 % 218,40 Kč
Momentálně nedostupné

 

Kniha někdejších editorek časopisu Harvard Business Revue Joan Magretta a Nan Stone Co je to management s podtitulem Jaká je jeho úloha a proč je věcí každého z nás není jen další z „knih o managementu“. Její přístup k této největší a nejvýznamnější společenské inovaci moderní doby – k oboru managementu – je neobvyklý: neobvyklý svou přímočarou jednoduchostí, která téma ovšem nijak nezjednodušuje, ale naopak dává vyniknout celistvosti jeho pojetí, originalitou, s níž proniká k jádru věci, logičností, s níž do sebe jednotlivé části tématu zapadají, čili myšlenkovou jasností a elegancí, a navíc i bohatým a kultivovaným jazykem.

Autorky v ní – s hlubokou znalostí toho nejlepšího ze světového manažerského myšlení a s využitím bohatství mnoha praktických příkladů a případových studií – vdechují život klíčovým pojmům, koncepcím a principům managementu, zkoumají, proč a jak se lidé sdružují a organizují ke spolupráci, co je to vlastně management a jaké jsou jeho úkoly a přínosy, ukazují, jak koncepční záměry promítnout do účinného praktického jednání, tj. jak dosahovat efektivní výkonnosti organizací všech typů, a to stejně jako organizací podnikových, tak i neziskových organizací a organizací sektoru veřejné správy.

Kniha poskytuje shrnutí důležitých pojmů, jako jsou například vytváření hodnoty, podnikatelské modely, konkurenční strategie, pravidlo 80/20, kritéria výkonnosti či rozhodovací analýza, ale především ukazuje jejich praktický význam a praktické uplatnění.
Právě v tomto důrazu na realizační stránku managementu tkví velký přínos knihy, když mj. dokládá, že stejné principy managementu a stejná logika výkonnosti platí i pro nevýdělečné organizace, které zdánlivě nejsou podrobovány tlaku tržní konkurence a požadavku vytváření hodnoty pro oprávněně zainteresované skupiny – které, z důvodů „subjektivních“ i „objektivních“, mnohdy nedostatečně nebo nejasně vymezuji své poslání, výkonnostní cíle i kritéria měření výkonnosti.

Michael E. Porter, průkopník aplikace strategického myšlení ve světě podnikání, o knize prohlásil, že manažerům v podnicích, v neziskových organizacích i v organizacích veřejného sektoru pomůže lépe vykonávat svou práci. Ano, bude báječným objevem a inteligentním rádcem pro zkušené manažery organizací, ale samozřejmě i pro začínající nováčky v oboru managementu, pro studenty manažerských programů všech úrovní a stupňů, avšak i pro ty z nás, jimž jde „pouze“ o to, aby „naše děti žily v lepších místních společenstvích a v lepším světě“.

Kniha tak představuje management jako „univerzální obor“ a významným způsobem přispívá ke zvýšení celkové „manažerské gramotnosti“, která lidem umožňuje vést produktivnější život, a? již na dráhu profesionálního manažera aspirují nebo ne.

Čtenáři, pro něž je tradiční jazyk managementu spíše překážkou než nástrojem porozumění, si mohou být jisti, že v knize najdou srozumitelného průvodce vším podstatným, „co chtěli o managementu vědět, ale báli se na to se zeptat“.

JOAN MAGRETTA, M.B.A., PH.D., publikuje zejména v časopise Harvard Business Review, v němž v devadesátých letech minulého století pracovala jako editorka pro oblast strategie. V minulosti působila také jako samostatná konzultantka v poradenské firmě v oboru managementu Bain & Company.

NAN STONE, PH.D., působila celkem patnáct let jako editorka časopisu Harvard Business Review, posledních pět let jako jeho šéfeditorka. V současnosti je partnerem ve firmě Bridgespan Group.

 

Počet stran: 206
Autor: Joan Magretta; Nan Stone
Rok vydání: 2004
Nakladatelství: Management Press

 

EAN: 9788072611065
ISBN: 80-7261-106-2

Kód Kód: 405
Jméno značky: Management Press
Kategorie: knihy
Položka byla vyprodána…