Dobré jméno firmy - Zdeněk Dytrt

Neohodnoceno
299 Kč
Momentálně nedostupné

Před deseti lety autor spolu s představiteli hradecké a pardubické univerzity založil občanské sdružení Etika podnikání a veřejné správy. Důvodem bylo zvyšování neetického konání v některých podnikatelských, veřejných a správních organizacích, které se objevovalo nejenom u nás, ale i ve světě. Tehdy si uvědomili, že je třeba něco dělat, aby u nás nezdomácnily mravy, na které jsme nebyli zvyklí a které jsme si nepřáli. Rozhodli se proto proti nim bojovat.

Informace o významu etiky v managementu bylo třeba rozšířit mezi více zájemců, a proto začali od roku 2000 vydávat knihy pod názvem Manažerská etika - inspirace 21. století. Presentovali v nich názory úspěšných manažerů, kteří se hlásili k etice v podnikání. Publikacemi chtěli docílit, aby se manažeři nad problémem zamysleli. Proto byly prezentovány jako přátelské setkání manažerů se čtenáři, kteří chtějí být rovněž úspěšní.

Ve třech dílech bylo zveřejněno přes sedmdesát názorů našich a zahraničních odborníků. Do posledního dílu přispěl i pan Ramiro Cibrián se svým názorem na význam etiky v Evropské unii.

Po té autoři začali publikovat odbornou literaturu adresovanou nejen manažerům, ale i posluchačům vysokých škol, především ekonomického zaměření, protože právě oni by měli být nositeli etických postojů v řízení ekonomiky.Počet stran: 137

Autor: Zdeněk Dytrt

Rok vydání: 2006

Nakladatelství: Alfa Nakladatelství

EAN: 9788086851457

ISBN: 80-86851-45-1

Kód Kód: 14814
Kategorie: knihy
Položka byla vyprodána…