Malé a střední podniky: Konkurence a aliance v Evropské unii - Leo Vodáček

Neohodnoceno
270 Kč
Momentálně nedostupné

Postupná integrace českých malých a středních podniků do síťové ekonomiky Evropské unie přináší jak nové podnikatelské příležitosti, tak i hrozby vyspělého trhu. Kniha předních českých odborníků Lea Vodáčka a Oĺgy Vodáčkové Malé a střední podnikání: konkurence a aliance v Evropské unii vysvětluje, co tyto podniky čeká při integraci do Evropské unie. Doporučuje ověřené postupy, jak vytvářet a využívat alianční spolupráci s partnery v Evropské unii (výrobci, prodejci, vědeckovýzkumnými ústavy a univerzitami, bankami, orgány státní a veřejné správy apod.). Jde o široké spektrum možností vzájemně výhodné spolupráce, včetně tzv. spolupráce s konkurencí, zejména pak při vytváření, sdílení a využívání zdrojů a činností partnerů (pracovníků, finančních i hmotných prostředků, marketingových činností, obchodní sítě apod.); ve vytváření, přenosu a sdíleném využívání potřebných informací a znalostí organizací v nových podmínkách rozvíjející se společnosti znalostí v Evropské unii; ve změně mocenských pozic malých a středních podniků v podnikatelském prostředí domácího trhu i Evropské unie, ale i změně jejich organizační kultury, image a důvěryhodnosti.

Autoři vysvětlují nutnost, poslání a postup strategického rozhodování o účelnosti vytvářet vhodné aliance. Provádějí čtenáře jednotlivými fázemi její přípravy, vzniku, hodnocení průběhu i možnými způsoby jejího ukončení.

Kniha je bohatým zdrojem poznatků a odkazů na informační materiály Evropské unie a jiné autoritativní publikace. Je určena manažerům, zejména malých a středních podniků, se zájmem o moderní formy partnerské spolupráce v rámci českého trhu, Evropské unie i globální světové ekonomiky. Je vhodná i pro studenty oborů managementu a podnikání na vysokých školách ekonomického zaměření, pro studium MBA a pro kursy pracovníků neziskového sektoru, státní a veřejné správy.Počet stran: 192

Autor: Leo Vodáček

Rok vydání: 2004

Nakladatelství: Management Press

EAN: 9788072610990

ISBN: 80-7261-099-6

Kód Kód: 14082
Kategorie: knihy
Položka byla vyprodána…