Manažeři se lvíčkem II: Jak řídí úspěšní čeští manažeři na prahu

Neohodnoceno
Mana e i se lv 4ea943333d946
323 Kč –18 %

Od doby, kdy Jaroslav A. Jirásek a Jan Preclík přišli s nápadem vyprávět příběhy českých manažerů, kteří se na přelomu století – pouhých deset let od transformace české ekonomiky na tržní podmínky – svými výkony, odbornými znalostmi, profesionálním přístupem i kulturou vedení lidí zapsali do povědomí české veřejnosti, uplynulo již pět let.

265 Kč
Momentálně nedostupné

Od doby, kdy Jaroslav A. Jirásek a Jan Preclík přišli s nápadem vyprávět příběhy českých manažerů, kteří se na přelomu století – pouhých deset let od transformace české ekonomiky na tržní podmínky – svými výkony, odbornými znalostmi, profesionálním přístupem i kulturou vedení lidí zapsali do povědomí české veřejnosti, uplynulo již pět let. V tomto období jsme se přesvědčili, že v české ekonomice i managementu dochází k převratným změnám, utvářejí se pravidla podnikání a mezi manažery vynikají ti, kteří dokázali své vize, myšlenky a ideály díky svým schopnostem a dovednostem realizovat v praktickém životě. Proto lze přivítat, že se nám dostává do rukou „pokračování“ knihy Manažeři se lvíčkem, její „dvojka“, tentokrát s podtitulem Jak řídí úspěšní čeští manažeři na prahu 21. století, autorů Jaroslava Jiráska, Jana Preclíka a Jana Přikryla, které vychází při příležitosti 15. ročníku soutěže Manažer roku a klade si za cíl ukázat kvalitativní posun v práci manažerů v České republice v prvním desetiletí 21. století. Přináší výběr profilů manažerských osobností, finalistů soutěže Manažer roku, pořádané každoročně Českou manažerskou asociací.

Z desítek vynikajících manažerů – účastníků soutěže – vybírali autoři ty, kteří obohatili manažerskou praxi originálními postupy a dosáhli se svými organizacemi mimořádných výsledků. Kniha představuje takové osobnosti, jako jsou Jan Mühlfeit, Tomáš Šabatka, Zdeněk Burda a Jitka Pantůčková, které se prosadily ve významných světových firmách, Jiří Cienciala a Zbyněk Frolík, kteří vybudovali moderní firmy s ryze českým kapitálem, a řadu dalších manažerů, kteří přispěli k rozvoji naší ekonomiky excelentním řízením svých organizací.

Ohlédneme-li se za historií soutěže Manažer roku, můžeme říci, že tato soutěž nikdy nebyla nahodilou anketou, ale že je výsledkem pečlivého exaktního hodnocení nominovaných manažerů uznávanými odborníky. Hlubší pohled do historie soutěže pak poukazuje na vývoj ekonomického a podnikatelského prostředí, s jeho vrcholy i pády v osmnáctileté historii přerodu české ekonomiky. Organizátoři soutěže vždy sledovali práci manažerů jak z velkých nadnárodních korporací působících i v České republice, tak i z malých ryze českých firem. Po vstupu České republiky do Evropské unie se ukázalo, že naši manažeři ve srovnání se svými zahraničními kolegy prokázali profesní kvality i vynikající manažerské schopnosti a obstáli se ctí.

Jaroslav A. Jirásek je absolventem ČVUT v Praze. Titul doktora věd obhájil na VŠE, rovněž v Praze. Pracoval v řadě strojírenských podniků, založil a několik let řídil Institut řízení. Působil ve Filosofickém ústavu ČSAV a v Mezinárodním ústavu aplikované systémové analýzy v Laxenburgu. Byl profesorem strategického řízení na Univerzitě v Pittsburghu. Je čestným členem České manažerské asociace a autorem mnoha odborných publikací.

Jan Preclík absolvoval fakultu řízení VŠE v Praze a European Business School, kde získal titul Master of International Management. Pracoval ve středním a vrcholovém managementu v České republice (například Škoda Praha, Sklo Union Teplice) i v zahraničí. Je předsedou Hodnotitelské komise soutěže Manažer roku, čestným členem České manažerské asociace a členem Rady expertů. V roce 1994 byl oceněn titulem Vynikající manažer roku.

Jan Přikryl absolvoval filosofickou fakultu Karlovy univerzity. Pracoval jako redaktor v Československém rozhlase, jako redaktor Hospodářských novin a jako šéfredaktor týdeníku Ekonom. V současnosti je redaktorem časopisů Finanční Management a HR Management vydavatelství Economia.

 

Počet stran: 208
Autor: Jaroslav A. Jirásek, Jan Preclík, Jan Přikryl
Rok vydání: 2008
Nakladatelství: Management Press

 

EAN: 9788072611799
ISBN: 978-80-7261-179-9

Kód Kód: 633
Jméno značky: Management Press
Kategorie: knihy
Položka byla vyprodána…