Řízení rizika a finanční inženýrství. Risk management and financ - Zdenek Sid Blaha

Neohodnoceno
Řízení rizika a finanční inženýrství. Risk management and financ - Zdenek Sid Blaha
320 Kč –38 %
320 Kč –38 % 200 Kč
Momentálně nedostupné

Dvojjazyčný sborník prací v rámci výzkumného projektu analýzy kapitálových trhů v České republice i ve světě Řízení rizika a finanční inženýrství/Risk management and financial engineering, jehož editorem i významným přispěvatelem je Zdenek Sid Blaha, vymezuje hlavní přístupy metodologie „Value at Risk“.Tato moderní metodologie se zabývá především kreditním a tržním rizikem. Sborník obsahuje následující příspěvky v češtině a angličtině: Integrované řízení rizik dluhopisových portfolií, Měření kreditního rizika pro potřeby určení kapitálového požadavku a ekonomického kapitálu, Cross-Country Predictability and Cointegration: The Case of Central-European Stock Markets (anglicky), Efficient Reallocation of Assets through Bankruptcy Proceedings (anglicky), Informative Value of Firm Capital Structure (anglicky).

Kromě obecně platných konceptů, výzkumných metodologií, empirických poznatků a výsledků v oblasti finančního inženýrství – především řízení kreditního rizika – přináší kniha rovněž pohled na práci standardního českého i zahraničního bankovnictví a přibližuje českému čtenáři způsoby, jakými obvykle myslí a jednají manažeři portfolií a bankéři v zemích s vyspělým bankovním systémem a kapitálovými trhy.

Není pochyb o tom, že témata spojená s kreditním rizikem a jeho měřením jsou (vzhledem k rozložení rizik bank a finančních institucí) stále jedním z nejdůležitějších témat bankovnictví a financí obecně. Na tuto skutečnost reagují nejen regulátoři, ale především banky a finanční instituce samé (a to především vývoje vlastních kreditních modelů). není totiž tajemstvím, že kreditní riziko je stále největším zdrojem ztrát bank. A to neplatí pouze pro banky v České republice (zejména v devadesátých letech), ale i pro banky v zahraničí.

Vybrané modely a poznatky vyplývající z výzkumných prací obsažených v tomto sborníku mohou být přínosem pro pracovníky v oblasti risk managementu, pracovníky bankovního dohledu, popř. vládních institucí, a samozřejmě i pro studenty a učitele problematiky měření a řízení kreditního rizika.Počet stran: 198

Autor: Zdenek Sid Blaha

Rok vydání: 2004

Nakladatelství: Management Press

EAN: 9788072611133

ISBN: 80-7261-113-5

Kód Kód: 14230
Kategorie: knihy
Položka byla vyprodána…