Souboj mozků v řízení

Neohodnoceno
Souboj mozk v 4eba66435d18d
349 Kč –31 %

Žijeme v době, kdy je vrcholný výkon nutným minimem pro úspěch v podnikání. Úspěch podniku spočívá v jeho stálém zvyšování výkonnosti. Lze ale zvyšovat výkonnost do nekonečna?

 

II. jakost - poškozený obal

349 Kč –31 % 240 Kč
Momentálně nedostupné

Žijeme v době, kdy je vrcholný výkon nutným minimem pro úspěch v podnikání. Úspěch podniku spočívá v jeho stálém zvyšování výkonnosti. Lze ale zvyšovat výkonnost do nekonečna? Je stálé zvyšování výkonnosti podniků pro společnost přínosem? Jaký výkon odvádí vrcholoví manažeři podniku? Autor s neohroženou upřímností mluví o axiomech podnikové výkonnosti a růstu.
"Zamysleme se, zda je význam růstu pro všechny společnosti stejný. Vždyť se někdy růst stává až obtížným a převrací se ve svůj opak. Zejména americká a západoevropská koncepce růstu potřebuje umělé povzbuzování. Ekonomika vábí k přejídání a zároveň se žehrá na obezitu."

Autor si pokládá kritické otázky nad efektivitou norem jakosti v novodobé výrobě. "Většina českých podniků má certifikáty ISO. Vzhledem k rozsahu výroby máme víc certifikátů než Spojené státy nebo Japonsko. Klade se otázka: máme proto i vyšší jakost? Snadný výdělek certifikačních firem vedl k jejich přemnožení: je jich u nás pětkrát více než ve velkém sousedním Německu." Autor vnímá výkonnost podniků v kontextu celé společnosti.
"Tržní ekonomika uvádí jednotlivé subjekty ekonomického konání do vzájemné konkurence. Má sklon je oddělovat, klást proti sobě, uvolnit jejich rivalitu a dávat průchod těm, kdo se prosadí. Soudobá globalizace stupňuje tuto tendenci a uvádí ji do ohromných měřítek. Bude lépe… S budoucností spojujeme pokrok společnosti. Co si pod ním představujeme? Podle převládajícího názoru, tajemství pokroku nám odhaluje ekonomický růst. Ty země, ty skupiny, ta povolání, která nejvíce produkují ekonomický růst, přitahují nejvíce pozornosti. Obohacujte se! napovídají revoluce poslední doby a lidé slyší a následují jejich hlas. Imperativ ekonomického růstu ovládá duši nejen mnoha ekonomů, ale celých národů. Růst! Stálý růst! Ještě větší růst!"

Joseph Schumpeter shrnul své poznání v tom smyslu, že hlavním posláním podnikatele, ať už je to jednotlivec, skupina nebo nějaké podnikavé těleso, je inovovat.
Peter Drucker mluví o hlavním poslání managementu, umožnit lidem zvyšování kolektivní výkonnosti. Kniha Jaroslava Jiráska vede k hlubokému zamyšlení nad problematikou výkonnosti a ekonomického růstu.

 

II. jakost - poškozený obal

 

Počet stran: 169
Autor: Jaroslav Jirásek
Rok vydání: 2004
Nakladatelství: Alfa Nakladatelství

 

EAN: 9788086851013
ISBN: 80-86851-01-X

Kód Kód: 831
Jméno značky: Alfa Nakladatelství
Kategorie: knihy
Položka byla vyprodána…